Jaki drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym instynktem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w wielu kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka i uszczęśliwić nawet najbardziej wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze słupka przymocowanego do stabilnej powierzchni. Nieco droższą alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego kota w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla kota. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wyposażenie mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są wykonane z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, obszyta materiałem. Równie ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów