Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być wyborną okolicznością, żeby dać czas naszemu psowi. Wyjazd razem z ukochanym psim kompanem to niepowtarzalna opcja, by odpocząć, jednocześnie dając psu czas. W lecienależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie podatne. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą skutecznością i niską ceną. Są dostępne dla psów różnych rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy średnicę dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są naturalne lub substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, należy zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co umożliwiają kompleksową obronę psiaka. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych niebezpiecznych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, przez co umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę konieczna jest specjalna ochrona, przykładowo w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby uchronić psa w trakcie letniej wycieczki warto sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/