Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety różnią się tym, iż dla przykładu kuwety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, aby bezproblemowo utrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po okresowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zbiera nieczystości do pojemnika, albo do ścieków. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w dół. Ten właśnie typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, albowiem może pociągać za sobą uciążliwość przy wejściu. skoro kotek już ukończy 12 tydzień życia, wypada zakupić nową i większą kuwetę, stąd to właśnie, by wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek kocha kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało u góry napisane – trzeba uważać, bowiem wybrane kocięta mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić do środka kocią toaletę, jeśli nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Należałoby co więcej zaopatrzyć się w dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html