Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, że dla ilustracji kociej toalety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość akceptuje, ale istnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, żeby bezstresowo podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zmiata nieczystości do pojemnika, albo do kanału ściekowego. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Ten typ kociej toalety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które bez przerwy czyszczą kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, jako może sprawiać problem przy wejściu. skoro kot już ukończy 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, w tym celu, aby wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek uwielbia kopać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale było u góry napisane – należy uważać, iż określone kocięta nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można ustawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bo ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Należałoby jak też kupić wyposażenie, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html